Kontakt z nami

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA
ul. Jeżycka 44a/5, 60-865 Poznań
(61) 624 27 22  lub  530 309 030
 info@bnt-sigma.pl

SZKOLENIA DLA LABORATORIÓW

Szkolenia zdalne na zamówienie


SZKOLENIA ON-LINE "NA ZAMÓWIENIE"

 • Tylko dla pracowników Państwa firmy
 • W uzgodnionym terminie
 • Dla grupy osób lub dla 1 uczestnika

więcej informacji...


 

Krok 1. Pasteryzacja/sterylizacja żywności w opakowaniu – Wizyta techniczna – przegląd bieżących praktyk, ocena kompletności danych posiadanych przez klienta, szkolenie

Dostępność usługi: Usługa dostępna - wypełnij formularz poniżej
Czas realizacji usługi: Raport do 21 dni od wykonania usługi u Klienta
Cena brutto (za usługę/grupę): 3 567,00 zł 3567.00
Cena netto (za usługę/grupę): 2 900,00 zł
ilość szt

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Ocena: 4.908

Szczegółowy opis

Krok 1. Wizyta techniczna - przegląd bieżących praktyk, ocena kompletności danych posiadanych przez klienta, szkolenie z podstaw walidacji procesów termicznych

 

Punktem wyjścia do opracowania i walidacji nowego lub optymalizacji istniejącego procesu termicznego jest przeprowadzenie przeglądu aktualnych praktyk wytwarzania, ocena kompletności i jakości danych posiadanych przez wytwórcę(/co-packer’a), poznanie przez specjalistę BNT SIGMA wymagań procesowych założonych przez Klienta oraz lokalnych ograniczeń występujących w miejscu wytwarzania. Wizyta techniczna ma również na celu przeszkolenie kluczowego personelu wytwórcy z podstawowych zasad prowadzenia walidacji procesów pasteryzacji i sterylizacji żywności i jest okazją do przedyskutowania elementów, które powinny zostać uwzględnione w konstrukcji "najgorszego przypadku" (ang. "worst case scenario") podczas planowanej walidacji (testów penetracji ciepła do wyrobu).


Przebieg realizacji usługi (czas realizacji usługi: 2 dni)

 1. Zapoznanie się specjalisty BNT SIGMA ze wskazanymi przez Klienta recepturami wyrobów w obecności technologa produktu/technologa produkcji. Dyskusja, omówienie dotychczasowych doświadczeń, problemów i wykonanych pomiarów, wymagań procesowych założonych przez Klienta m.in. indywidualnych wymagań wewnętrznych Klienta co do procesów termicznych (jeśli takie istnieją).
 2. Określenie wspólnie z Klientem oczekiwanej finalnej jakości produktu/-ów do uzyskania w procesie produkcji.
 3. Szczegółowe zapoznanie się z linią produkcyjną, w tym m.in. obserwacja pracy linii w trakcie produkcji, szczegółowe zapoznanie się z pracą autoklawów poprzez obserwację, wywiad z operatorem oraz analizę danych procesowych z autoklawów, zapoznanie się z raportem z walidacji autoklawów (pomiarami rozkładu temperatur/dystrybucji ciepła w autoklawach).
 4. Omówienie z technologiem zmienności parametrów produktu i procesu produkcyjnego, które mają bezpośredni wpływ na przebieg proces termicznego m.in. operacje wpływające na stopień napowietrzenia produktu, rozlew do opakowań (zmienność masy produktu, zmienność wielkości headspace), wahania temperatury produktu wchodzącego do autoklawu, inne.
 5. Przegląd planu HACCP, zapisów z realizowanej kontroli procesu, zapisów wynikających z wybranych procedur operacyjnych i systemowych (np. kalibracja urządzeń kontrolno-pomiarowych, przeglądy planowe, wyniki badań wody używanej do chłodzenia opakowań).
 6. Przeszkolenie personelu wytwórcy z podstaw walidacji procesów termicznych (ok. 3 godziny). W zakresie: etapy walidacji, wymagane dane, konstrukcja "najgorszego przypadku". Zaleca się udział w szkoleniu: technologa, przedstawiciela zapewnienia jakości, przedstawiciela utrzymania ruchu.
 7. Po wizycie (maksymalnie w ciągu 21 dni od zakończenia wizyty), specjalista BNT SIGMA opracowuje raport, który zawiera: analizę otrzymanych danych, sugerowane kierunki optymalizacji procesu, propozycję planu pozyskania brakujących danych i podejścia do walidacji.
 8. Po zapoznaniu się Klienta z raportem, odbywa się spotkanie ewaluacyjne (ok. 2-3 godziny), w celu uzgodnienia dalszego planu działania (na miejscu u Klienta lub w formie wideokonferencji).Cena usługi


Wizyta techniczna (2 dni) realizowana jest w cenie 2700 PLN netto + koszty dojazdu.

Spotkanie ewaluacyjne realizowane jest w cenie 0 PLN netto + ewentualny koszt dojazdu (gdy spotkanie odbywa się na miejscu u Klienta).

Koszt dojazdu:

200 PLN - gdy miejsce wytwarzania znajduje się w odległości ≤200 km od Poznań
300 PLN - gdy miejsce wytwarzania znajduje się w odległości 200-400 km od Poznań
500 PLN - gdy miejsce wytwarzania znajduje się w odległości >400 km od Poznań

Do powyższych cen należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%.

 


Składanie zamówień

Prosimy o wypełnienie formularza zamówienia w górnej części strony - przycisk ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE. Następnie skontaktujemy się z Państwem celem uzgodnienia terminu realizacji usługi.

Zapraszamy również do kontaktu poprzez email: info@bnt-sigma.pl lub telefon: (61) 624 27 22.
Oferta do pobrania


Kliknij zdjęcie poniżej, aby pobrać dokument pdf:

Kliknij, aby pobrać program ulotkę

 

 

 

Produkty powiązane

Inne (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl