Rozkłady temperatur

| Mapowanie temperatury | Rozkład temperatur | Mapowanie rozkładu temperatury |

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA wykonuje pomiary rozkładu temperatur dla urządzeń laboratoryjnych, pomieszczeń i systemów zapewniających kontrolowane warunki temperaturowe w zakresie -30°C ± +135C°C. Mapowanie temperatury wykonujemy m.in. dla:

Mapowanie rozkładu temperatury wykonuje się w celu oceny zmienności temperatury w przestrzeni roboczej testowanego urządzenia. Określenie stabilności temperatury i odchyłek temperatury w poszczególnych punktach komory (względem wyznaczonej średniej wartości temperatury urządzenia) może pomóc w ocenie poprawności pracy urządzenia/ instalacji oraz być źródłem danych dla oceny poprawności warunków środowiskowych, które mają być zapewnione przez to urządzenie/instalację. Mapowanie temperatury powinno być przeprowadzone dla każdego z poziomów pracy testowanego urządzenia (różnych nastaw temperatury pracy). Rozkłady temperatur bada się zazwyczaj w czasie 2 - 48 godzin ciągłej pracy urządzenia lub dla 2-3 cykli jego pracy.
W przypadku gdy urządzenie termostatyczne wyposażone jest w wyjmowalny czujnik temperatury służący do sterowania i/lub monitorowania temperatury w wybranym punkcie komory, a od czujnika tego oczekiwana jest wysoka poprawność odczytywanych temperatur, zaleca się, aby przed mapowaniem temperatury komory przeprowadzić dodatkowo wzorcowanie czujnika temperatury. W takim przypadku raport z mapowania temperatury wewnątrz komory będzie odnosił się do rozkładu przestrzennego temperatury w ocenianym urządzeniu, natomiast świadectwo wzorcowania do charakterystyki samego czujnika temperatury (świadectwo wzorcowania wskazuje "o ile" stopni Celsjusza dany czujnik temperatury "zawyża" lub "zaniża" wskazania w danym punkcie zakresu pomiarowego czujnika).

 

KONTAKT W SPRAWIE POMIARÓW ROZKŁADU TEMPERATUR: 
Email: info@bnt-sigma.pl
Telefon: 530 30 90 30

 

Mapowanie temperatury

Mapowanie pomieszczeń [temperatura]

Mapowanie pomieszczeń [temperatura]
Mapowanie pomieszczeń [temperatura]


Forma świadczenia usługi:  PRACA NA MIEJSCU U KLIENTA, PRACA ZDALNA

Cena brutto (za usługę/grupę): 3 936,00 zł (netto: 3 200,00 zł )
szt

Pomiary zawartości dwutlenku węgla w pomieszczeniach

Pomiary zawartości dwutlenku węgla w pomieszczeniach
Pomiary zawartości dwutlenku węgla w pomieszczeniach


Forma świadczenia usługi:  PRACA NA MIEJSCU U KLIENTA

Cena brutto (za usługę/grupę): 2 337,00 zł (netto: 1 900,00 zł )
szt

Kalibracja czujników temperatury, termometrów, pętli pomiaru temperatury

Kalibracja czujników temperatury, termometrów, pętli pomiaru temperatury
Kalibracja czujników temperatury, termometrów, pętli pomiaru temperatury


Forma świadczenia usługi:  POMIARY NA MIEJSCU U KLIENTA, POMIARY W LABORATORIUM

Cena brutto (za usługę/grupę): 282,90 zł (netto: 230,00 zł )
szt

Kalibracja (wzorcowanie) czujników ciśnienia, manometrów, pętli pomiaru ciśnienia

Kalibracja (wzorcowanie) czujników ciśnienia, manometrów, pętli pomiaru ciśnienia
Kalibracja (wzorcowanie) czujników ciśnienia, manometrów, pętli pomiaru ciśnienia


Forma świadczenia usługi:  POMIARY NA MIEJSCU U KLIENTA, POMIARY W LABORATORIUM

Cena brutto (za usługę/grupę): 159,90 zł (netto: 130,00 zł )
szt

 

Mapowanie temperatur urządzeń laboratoryjnych

W przypadku urządzeń cieplnych, chłodniczych, urządzeń zapewniających kontrolowane warunki temperaturowe, poznanie i okresowe monitorowanie zmian w charakterystyce pracy urządzenia m.in. rozkładu temperatur w komorze urządzenia, stabilności temperatury w dłuższym okresie czasu, jest nie tylko okazją do weryfikacji „wprost” poprawności pracy urządzenia, ale przede wszystkim istotnym elementem wykazania ważności i jakości otrzymywanych przez laboratorium wyników badań. Dla wykazania zgodności z wymaganiami poszczególnych procedur badawczych, kluczowym pomiarem będzie zazwyczaj wykonanie wielopunktowego pomiaru rozkładu temperatury w urządzeniu (najczęściej z wykorzystaniem 5-15 czujników temperatury o wysokiej dokładności) oraz oceny stabilności pracy urządzenia w krótszym (np. 2-4 godzin) lub dłuższym okresie czasu pracy urządzenia (np. 24-48 godzin). Możliwe jest w ten sposób zweryfikowanie parametrów osiąganych przez urządzenie względem wartości deklarowanych przez producenta/dostawcę sprzętu, ale również pozyskanie informacji o realnym rozrzucie parametrów urządzenia, które można z kolei przenieść do budżetu niepewności stosowanych w laboratorium metod badawczych. 

 

Urządzenia pomiarowe wykorzystywane podczas pomiarów rozkładu temperatur

Zestaw czujników do wykorzystania podczas badania stabilności i rozkładu temperatury (w konfiguracji uzgodnionej z Klientem):

  • 10 loggerów temperatury o wymiarach 17mm/14 mm
    Czujniki temperatury pozwalają na pomiary rozkładu temperatur z dokładnością lepszą niż ±0,1°C; przy rozdzielczości 0,01°C.
    Zakres pomiarowy 25-140°C; zanurzalne, zatapialne (IP 68); szybki czas odpowiedzi dzięki sondzie o szerokości 3mm.

    Masa: 13 g. Wymiary zewnętrzne: 
    - część główna loggera: średnica 17mm, wysokość 14mm,
    - podstawa sondy: średnica 14mm, wysokość 3,5mm,
    - sonda: średnica 3mm, wysokość 11mm.

  • 16 loggerów temperatury o wymiarach 20mm/39 mm
    Czujniki temperatur pozwalają na pomiary rozkładu temperatur z dokładnością lepszą niż ±0,1°C; przy rozdzielczości 0,01°C.
    Zakres pomiarowy 25-140°C; zanurzalne, zatapialne, o szybkim czasie odpowiedzi dzięki sondzie o szerokości 3mm.

    Masa: 50 g. Wymiary zewnętrzne:
    - część główna loggera: średnica 20mm, wysokość 39mm,
    - sonda: średnica 3mm, długość 50mm (na giętkim kablu o średnica 4mm i długość 300mm)

  • 26 logerów temperatury o wymiarach o wymiarach 45mm/100/20 mm
    Urządzenia pozwalają na wykonanie mapowania temperatur z dokładnością lepszą niż 0,10°C (dla zakresu temperatur 0°C ÷ 60°C), 0,15°C (dla zakresu temperatur -30°C ÷ 0°C). Rozdzielczość czujników: 0,01°C; zakres pomiarowy -30°C ÷ 60°C. Masa: 85 g
  • 1 logger temperaturowo-ciśnieniowy 
    Rejestrator wykorzystywany jest podczas mapowania temperatur w urządzeniach ciśnieniowych, których wartością dodaną jest możliwość analizy na wspólnym wykresie (na wspólnej osi czasu) zarówno temperatury, jak i ciśnienia.
    Temperatura: dokładność lepsza niż ±0,1°C; rozdzielczość 0,02°C; zakres pomiarowy 25-140°C; 

    Ciśnienie: dokładność lepsza niż ± 15 mbar, rozdzielczość 2mbar, zakres pomiarowy 50mbar-5bar; zanurzalny, zatapialny (IP 68); szybki czas odpowiedzi dzięki sondzie o szerokości 3mm. Masa: 145 g. Wymiary zewnętrzne: średnica 35mm i wysokość całkowita 55 mm, pozioma sonda temperatury o długości 20mm (zwiększa lokalnie średnicę loggera).


Powyższe wymiary ograniczają możliwości wykonania pomiarów rozkładu temperatur w urządzeniach o bardzo małych przestrzeniach lub wewnątrz bardzo małych wsadów (w testach penetracji ciepła).

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl