Sprawdzenia okresowe i kwalifikacje IQOQPQ termostatycznych urządzeń laboratoryjnych - badanie rozkładu i stabilności temperatury, testy wydajnościowe i funkcjonalne

Dostępność usługi: Usługa dostępna - wypełnij formularz poniżej
Czas realizacji usługi: Raport do 14 dni od wykonania pomiarów
Cena brutto: 3 567,00 zł 3567.00
Cena netto: 2 900,00 zł
ilość szt
* - Pole wymagane
Ocena: 4.9

Szczegółowy opis

Sprawdzenia okresowe i kwalifikacje IQOQPQ termostatycznych urządzeń laboratoryjnych (cieplarek, inkubatorów, autoklawów, komór klimatycznych itp.) - badanie rozkładu i stabilności temperatury, testy wydajnościowe i funkcjonalne

 

W przypadku urządzeń cieplnych/ urządzeń zapewniających kontrolowane warunki temperaturowe, poznanie i okresowe monitorowanie zmian w charakterystyce pracy urządzenia m.in. rozkładu temperatur w komorze urządzenia, stabilności temperatury w dłuższym okresie czasu, jest nie tylko okazją do weryfikacji „wprost” poprawności pracy urządzenia, ale przede wszystkim istotnym elementem wykazania ważności i jakości otrzymywanych przez laboratorium wyników badań. Dla wykazania zgodności z wymaganiami poszczególnych procedur badawczych, kluczowym pomiarem będzie zazwyczaj wykonanie wielopunktowego pomiaru rozkładu temperatury w urządzeniu (najczęściej z wykorzystaniem 9-12 czujników temperatury o wysokiej dokładności) oraz oceny stabilności pracy urządzenia w krótszym (np. 2-4 godzin) lub dłuższym okresie czasu pracy urządzenia (np. 24-48 godzin). Możliwe jest w ten sposób zweryfikowanie parametrów osiąganych przez urządzenie względem wartości deklarowanych przez producenta/dostawcę sprzętu, ale również pozyskanie informacji o realnym rozrzucie parametrów urządzenia, które można z kolei przenieść do budżetu niepewności stosowanych w laboratorium metod badawczych. W przypadku laboratoriów działających w branży farmaceutycznej, medycznej i kosmetycznej, pomiary rozkładu i stabilności temperatury w urządzeniu, zazwyczaj uzupełnia się o dodatkowe testy składające się na dokumentację kwalifikacyjną IQ OQ PQ – testy weryfikujące poszczególne funkcje operacyjne urządzenia (funkcjonalności), testy działania alarmów, testy sprawdzające parametry wydajnościowe urządzenia (np. szybkość osiągania zadanej temperatury, szybkość powrotu przez urządzenie do warunków początkowych).

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA wykonuje pomiary rozkładu i stabilności temperatur dla wielu termostatycznych urządzeń laboratoryjnych, urządzeń zapewniających kontrolowane warunki temperaturowe m.in.:

 • cieplarek,
 • inkubatorów,
 • komór klimatycznych,
 • łaźni wodnych,
 • łaźni olejowych,
 • termostatów,
 • autoklawów,
 • suszarek,
 • innych urządzeń grzewczych.

Pomiary rozkładu i stabilności temperatury mogą zostać uzupełnione o inne testy wymagane przez zamawiającego (np. dla autoklawów - testy penetracji ciepła do wsadu, obliczenie dostarczonej wartości F0) i zaraportowane zgodnie ze standardem opracowywania dokumentacji kwalifikacyjnej IQ/OQ/PQ obowiązującym w branży farmaceutycznej/medycznej/kosmetycznej.

Zachęcamy do kontaktu celem uzgodnienia zakresu wymaganych testów oraz przedstawienia nam Państwa ewentualnych specyficznych wymagań co do metodyki testowania urządzenia (e-mail: info@bnt-sigma.pl; telefon: 61 624 27 22).Wykorzystywany system pomiarowy

W pomiarach wykorzystujemy zwalidowany system loggerowy - bezprzewodowe rejestratory temperatury (i jeśli wymagane – ciśnienia) odczytywane po zakończonym cyklu pomiarowym. Rozwiązanie to pozwala na sprawne uzbrojenie urządzenia w czujniki i zminimalizowanie zakłóceń pracy laboratorium przez prowadzone testy.

Zestaw czujników do wykorzystania podczas badania rozkładu i stabilności temperatury (w konfiguracji uzgodnionej z Klientem):

 • 10 loggerów temperatury o wymiarach 17mm/14 mm
  Dokładność lepsza niż ±0,1°C; rozdzielczość 0,01°C; zakres pomiarowy 25-140°C; zanurzalne, zatapialne (IP 68); szybki czas odpowiedzi dzięki sondzie o szerokości 3mm.
  Masa: 13 g. Wymiary zewnętrzne: 
  - część główna loggera: średnica 17mm, wysokość 14mm,
  - podstawa sondy: średnica 14mm, wysokość 3,5mm,
  - sonda: średnica 3mm, wysokość 11mm.

 • 13 loggerów temperatury o wymiarach 20mm/39 mm
  Dokładność lepsza niż ±0,1°C; rozdzielczość 0,01°C; zakres pomiarowy 25-140°C; zanurzalne, zatapialne, o szybkim czasie odpowiedzi dzięki sondzie o szerokości 3mm.
  Masa: 50 g. Wymiary zewnętrzne:
  - część główna loggera: średnica 20mm, wysokość 39mm,
  - sonda: średnica 3mm, długość 50mm (na giętkim kablu o średnica 4mm i długość 300mm)
 • 1 logger temperaturowo-ciśnieniowy 
  Temperatura: dokładność lepsza niż ±0,1°C; rozdzielczość 0,02°C; zakres pomiarowy 25-140°C; 
  Ciśnienie: dokładność lepsza niż ± 15 mbar, rozdzielczość 2mbar, zakres pomiarowy 50mbar-5bar; zanurzalny, zatapialny (IP 68); szybki czas odpowiedzi dzięki sondzie o szerokości 3mm. Masa: 145 g. Wymiary zewnętrzne: średnica 35mm i wysokość całkowita 55 mm, pozioma sonda temperatury o długości 20mm (zwiększa lokalnie średnicę loggera).

 • 2 loggery ciśnienia 
  Dokładność lepsza niż ± 15 mbar, rozdzielczość 2mbar, zakres pomiarowy 50mbar-5bar; zanurzalne, zatapialne (IP 68). Masa: 145 g. Wymiary zewnętrzne: średnica 35mm i wysokość całkowita 55 mm.


Powyższe wymiary ograniczają możliwości wykonania pomiarów w urządzeniach o bardzo małych przestrzeniach lub wewnątrz bardzo małych wsadów (w testach penetracji ciepła).
Cena wykonania pomiarów rozkładu i stabilności temperatury w urządzeniach laboratoryjnych

 

Koszt wykonania pomiarów rozkładu i/lub stabilności temperatury w urządzeniu wg standardowego protokołu testowego wraz z opracowaniem kompletnego raportu z badań (zawierającego m.in. schemat rozmieszczenia czujników, wykresy i obliczenia statystyczne, kopie świadectw wzorcowania czujników) wynosi 2700 PLN netto za 1 dzień pomiarowy + koszty dojazdu. Przy wydłużeniu czasu trwania pomiarów stabilności temperatury, podstawowa cena ulega powiększeniu o 1100 PLN netto / 1 dzień pracy czujników.

Podstawowy koszt badań może ulec obniżeniu/podwyższeniu w zależności od zakresu testów uzgodnionych do wykonania z zamawiającym oraz przyjętego podejścia do testów (w szczególności ilości czujników umieszczanych w urządzeniu, ilości poziomów temperatury do sprawdzenia, ilości serii pomiarowych itd.).

Koszt dojazdu:

200 PLN - gdy miejsce wytwarzania znajduje się w odległości ≤200 km od Poznań
300 PLN netto - gdy miejsce wytwarzania znajduje się w odległości 200-400 km od Poznań
500 PLN netto - gdy miejsce wytwarzania znajduje się w odległości >400 km od Poznań

Do powyższych cen należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%.

 


Składanie zamówień

Prosimy o wypełnienie formularza zamówienia w górnej części strony - przycisk ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE. Następnie skontaktujemy się z Państwem celem doprecyzowania zakresu testów i uzgodnienia terminu realizacji usługi.

Zapraszamy również do kontaktu poprzez email: info@bnt-sigma.pl lub telefon: (61) 624 27 22.Inne (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl