Sprawdzenia cieplarek, chłodziarek, autoklawów laboratoryjnych, pozostałych urządzeń termostatycznych w skali laboratoryjnej

Dostępność usługi: Usługa dostępna - wypełnij formularz poniżej
Czas realizacji usługi: Raport do 14 dni od wykonania pomiarów
Cena brutto: 3 936,00 zł 3936.00
Cena netto (za usługę/grupę): 3 200,00 zł
ilość szt

towar niedostępny

* - Pole wymagane

Szczegółowy opis

Sprawdzenia okresowe, kwalifikacje IQOQPQ laboratoryjnych urządzeń termostatycznych (cieplarek, autoklawów, komór klimatycznych, suszarek, chłodziarek, zamrażarek, itp.) - badanie rozkładu i stabilności temperatury

 

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA wykonuje pomiary stabilności i rozkładu temperatur dla wielu termostatycznych urządzeń laboratoryjnych, urządzeń zapewniających kontrolowane warunki temperaturowe m.in.:

 • autoklawów,
 • suszarek,
 • pieców,
 • cieplarek,
 • inkubatorów,
 • komór klimatycznych,
 • łaźni wodnych,
 • łaźni olejowych,
 • termostatów,
 • chłodziarek,
 • zamrażarek,
 • innych urządzeń i systemów grzewczych i chłodniczych.

Pomiary rozkładu i stabilności temperatury mogą zostać uzupełnione o inne testy wymagane przez zamawiającego (np. dla autoklawów laboratoryjnych - testy penetracji ciepła do wsadu, obliczenie dostarczonej wartości F0) i zaraportowane zgodnie ze standardem opracowywania dokumentacji kwalifikacyjnej IQ/OQ/PQ obowiązującym w branży farmaceutycznej/medycznej/kosmetycznej.

Zachęcamy do kontaktu celem uzgodnienia zakresu wymaganych testów oraz przedstawienia nam Państwa ewentualnych specyficznych wymagań co do metodyki testowania urządzenia (e-mail: info@bnt-sigma.pl; telefon: 61 624 27 22).Wykorzystywany system pomiarowy

W pomiarach wykorzystujemy zwalidowany:

1. System logerowy

Bezprzewodowe rejestratory temperatury
(i jeśli wymagane – ciśnienia) programowane są przed, a odczytywane po zakończonym cyklu pomiarowym. Rozwiązanie to pozwala na sprawne uzbrojenie urządzenia w czujniki i zminimalizowanie zakłóceń pracy laboratorium przez prowadzone testy. Wykonanie pomiarów z wykorzystaniem rejestratorów bezprzewodowych jest nie tylko wygodne, ale często jest to jedyne możliwe rozwiązanie pomiarowe np. jeśli testowane urządzenie nie jest wyposażone w tzw. przepust (otwór do wprowadzenia przewodów pomiarowych do wnętrza urządzenia) i/lub nie jest możliwe lub nie chcemy deformować uszczelki przy drzwiach w celu wprowadzenia przewodów.


Urządzenia dostępne do wykorzystania w trakcie testów (w ilości i konfiguracji uzgodnionej z Zamawiającym):

 • Rejestratory temperatury do pracy w zakresie 25°C ÷ 135°C
  - dokładność 0,05°C
  - rozdzielczość 0,01°C
  - ilość: do 26 sztuk

 • Rejestratory temperatury do pracy w zakresie -30°C ÷ 60°C
  - dokładność 0,10°C (dla zakresu temperatur 0°C ÷ 60°C); dokładność 0,15°C (dla zakresu temperatur -30°C ÷ 0°C)
  - rozdzielczość 0,01°C
  - ilość: do 26 sztuk

 • Rejestratory ciśnienia -1bar ÷ +3,5 bar
  - dokładność 0,015bar
  - rozdzielczość 0,001bar
  - ilość: 3 sztuki

2. System kablowy 

W przypadku urządzeń pracujących w bardzo wysokich temperaturach (zwłaszcza powyżej 200°C), w przypadku których nie jest możliwe zastosowanie systemu bezprzewodowego, pomiary temperaturowe wykonujemy za pomocą termopar typu T (klasy 1) podłączonych do 8-kanałowego rejestratora danych. Aby było możliwe wykonanie pomiaru do wnętrza testowanego urządzenia muszą zostać wprowadzone przewody np. przez tzw. przepust, komin (suszarki) lub przez uszczelkę drzwi.


Rozwiązania dostępne do wykorzystania w trakcie testów (w ilości i konfiguracji uzgodnionej z Zamawiającym):

 • Termopary typu T (klasa 1) 100°C ÷ 310°C
  - dokładność 0,3°C
  - rozdzielczość 0,01°C
  - długość 2 metry (każdy przewód)
  - ilość: 8 sztuk
 • Termopary typu T (klasa 1) 100°C ÷ 310°C
  - dokładność 0,3°C
  - rozdzielczość 0,01°C
  - długość 10 metrów (każdy przewód)
  - ilość: 8 sztuk
Sposób realizacji usługi

 

Pomiary mogą zostać przeprowadzone:

 • w całości przez Inżyniera ds. Walidacji BNT SIGMA (zaprogramowanie rejestratorów zgodnie z planem testów, umieszczenie zaprogramowanych rejestratorów temperatury w urządzeniu chłodniczym, odinstalowanie rejestratorów temperatury, analiza danych i opracowanie raportu),
 • w przypadku zamrażarek/ chłodziarek/ cieplarek: przy współpracy między Zlecającym pomiary a Inżynierem ds. Walidacji BNT SIGMA (po stronie Zlecającego: umieszczenie zaprogramowanych rejestratorów temperatury w urządzeniu chłodniczym i późniejsze ich odinstalowanie oraz odesłanie kurierem; po stronie BNT SIGMA: zaprogramowanie rejestratorów zgodnie z planem testów, wysyłka rejestratorów kurierem do Zamawiającego, analiza danych i opracowanie raportu), co pozwala na optymalizację kosztu usługi po stronie Zamawiającego.

 

 

Składanie zamówień

Zapraszamy do kontaktu celem omówienia możliwości technicznych wykonywania pomiarów, indywidualnej wyceny badania, potwierdzenia warunków prowadzenia testu (email: info@bnt-sigma.pl; tel. 530 30 90 30).

 

 

 

Produkty powiązane

Inne (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl