Media – Powietrze, woda, energia - ISO TS 22002-1; PKT 6. 0

6. Media – Powietrze, woda, energia

 

6.1 Wymagania ogólne

Na co zwracasz uwagę, gdy oceniasz sposób poprowadzenia instalacji mediów do i w samych pomieszczeniach produkcyjnych i magazynowych?
Jakie parametry uważasz, że warto monitorować, aby uniknąć zagrożenia dla higieny i jakości produktu?

6.2 Woda

Czy zidentyfikowałeś zagrożenia, których źródłem mogłyby być warunki panujące w pomieszczeniach do magazynowania lub dystrybucji wody? W jaki sposób panujesz and tymi zagrożeniami?
Czy monitorujesz temperaturę wody zimnej i co robisz, gdy stwierdzasz przekroczenia?
Czy dla wody, która stanie się częścią produktu (jako składnik ciekły, lód, para) lub kontaktuje się z powierzchniami wchodzącymi w kontakt z produktem, zdefiniowałeś inne wymagania niż minimalne wymagania wynikające z rozporządzenia dotyczącego jakości wody przeznaczonej do spożycia?
Czy zdefiniowałeś wymagania jakim ma odpowiadać woda stosowana jako czynnik chłodzący? Co robisz, aby zapobiec wzrostowi mikroorganizmów w wodach chłodniczych?
Jeśli chlorujesz wodę, jakie ustaliłeś limity zawartości chloru wolnego w punkcie użytkowania wody?

6.3 Środki chemiczne dodawane do generatorów pary

Jakie stosujesz kryteria akceptacji podczas zatwierdzania środków chemicznych do stosowania jako dodatki do generatorów pary (kotłów)? Czy masz zbudowaną listę substancji chemicznych, których nie mogą zawierać preparaty dodawane do wody, pary, kondensatu?

6.4 Jakość powietrza i wentylacja

Czy masz ustanowione wymagania dla filtracji, wilgotności i jakości mikrobiologicznej powietrza stosowanego jako składnik produktu lub wchodzącego w kontakt z produktem?
Jakie stosujesz wymagania dla jakości powietrza w obszarach, w których powietrze kontaktuje się z wyrobami pozwalającymi na wzrost lub przeżywanie w nich drobnoustrojów?
Czy zdefiniowałeś obszary, dla których uznałeś że konieczne jest utrzymywanie pewnej minimalnej różnicy ciśnień, aby ograniczyć ryzyko zanieczyszczenia/skażenia wyrobu?

6.5 Sprężone powietrze i inne gazy

Co według Ciebie jest ważne w systemach sprężonego powietrza, dwutlenku węgla, azotu lub innych gazów, aby nie doszło do zanieczyszczenia tych gazów (i ostatecznie produktu).
Jakiego typu filtry stosujesz do usuwania z gazów cząstek, oleju i wody?
Czy w dokumentacji systemu zapewnienia jakości masz wyspecyfikowane wymagania odnośnie filtracji, wilgotności i mikrobiologii?

6.6 Oświetlenie

Czy miały miejsce w Twoim zakładzie przypadki, gdzie oprawa oświetleniowa spadła „samoczynnie”?

 

Kliknij, aby powrócić do: Strony Głównej

KOMENTARZE (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl