Zapobieganie szkodnikom (Pest control) - ISO TS 22002-1; PKT 12. 0

12. Zapobieganie szkodnikom (Pest control)

12.1 Wymagania ogólne

Czy w trakcie czyszczenia i prowadzenia kontroli materiałów wejściowych pracownicy zwracają uwagę na ewentualne ślady obecności szkodników? Czy pracownicy mają dokładnie wskazane/opisane jakich śladów obecności mają szukać?

12.2 Program zapobiegania szkodnikom          

Czy organizacja posiada wyznaczoną osobę, która zarządza obszarem Pest Control? Jakie są zadania tej osoby?
Jakie „targetowe” szkodniki zostały określone dla działalności Twojego przedsiębiorstwa? Jakie działania monitoringowe i zapobiegawcze są prowadzone w odniesieniu do tych szkodników? Na jakiej podstawie oceniasz czy substancje chemiczne stosowane przez firmy Pest Control są bezpieczne do stosowana w otoczeniu zakładów spożywczych?

12.3 Ograniczanie dostępu

Czy w zakładzie jest ustalone kiedy/ w jakich okolicznościach prowadzona jest ocena budynku pod kątem jego szczelności przed szkodnikami (np. odbiory prac budowlanych i montażowych, okresowe sprawdzenia)?
Czy wynik oceny jest zapisywany?

12.4 Zanieczyszczenia i skażenia

Czy zidentyfikowałeś obszary w których szkodniki mają dostęp do wody i pożywienia? Jakie to mogą być obszary i gdzie ich szukać?
Jeśli stwierdziłeś, że surowiec/wyrób gotowy jest zanieczyszczony szkodnikami, w jaki sposób można zabezpieczyć inne materiały przed zanieczyszczeniem?

12.5 Monitorowanie i wykrywanie

Czy uważasz, że są pewne obszary, w których nie powinno się umieszczać detektorów, stacji monitorujących, łapaczy gryzoni ze względu na ryzyko zanieczyszczenia surowców, półproduktów lub wyrobów gotowych?
Z jaką częstotliwością są monitorowane zainstalowane urządzenia? Kto analizuje trendy aktywności szkodników – firma Pest Control czy wyznaczony pracownik zakładu?

12.6 Zwalczanie szkodników

Które szkodniki doprowadziły do zanieczyszczenia surowców wyrobu gotowego lub ich zbyt duże ilości stwierdzono w obszarze produkcyjnym? Jakie surowce lub wyroby gotowe je przyciągnęły?

 

Kliknij, aby powrócić do: Strony Głównej

KOMENTARZE (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl